Yoga Sempatizanıyım Size Eğitim Verebilirim

 

Yoga Sempatizanıyım Size Eğitim Verebilirim

Ben yoga eğitmeni Asuman. Genel olarak grup dersleri yapan bir kızım. Kendi iş yerim var İzmit’te kendi ofisimde olduğum zamanlarda sizler için ders verme işlemini yapıyorum. Genel olarak insanları etkileyen ve rahatlatan bir iş olarak tanımlarlar. Aslında sizler de ne olduğunu internette biraz araştırma yapsanız bilgi alabilirsiniz yoga hakkında. Bu sektöre uzun zaman önce Nepal’e olan seyahatim ile birlikte girdim. Dünyanın çok farklı bakış açılarıyla yaşanabildiğini ve insanların ne kadar da birbirlerinden farklı olabildiğini çeşitli ülkelere yaptığım seyahatler ile anladım. Bu yüzden de kah eğitmenlik zamanlarım kah burada sizlere hatun hizmeti verirken hep bu tecrübemin ön plana çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Görünüm olarak bu sporun bana kattığı şeyler çok fazla illa ki ama esas olan ruhumun şekillenmesi olmakta. Biraz meditasyonal bir yaşam tarzını benimsemiş olan insanlar için bir yaşam tarzı zaten. Bu konu benim için bir yaşam tarzı olmak ile birlikte sizlerle tanıştıktan sonra sizlere de aktarabileceğim hiç karşılaşmadığınız bir tarz olduğu için oldukça dikkat çekici olarak da nitelendirebiliriz. Bütün parametreler bizlerin nasıl hissettiği ile alakalı. Benim hedefim asla insanların iki bacak arası olmamıştır. Ruhlarına da hitap ettiğim sürece kendimi çok daha iyi hissederim. Maneviyat en az maddiyat kadar önemlidir. Herkes maddi anlamda bir şeyler sahip olmak için bir ömür tüketebilir ama diğer taraftan kimse insanların içini okumak bir alim olmak için bir yaşam sürmeyi göze almıyor. Bizler bu konulara gönül vermiş olan bir avuç insan olarak aslına bakarsanız çok dikkat çekiyoruz.

Örneğin ben Darıca’da yaşıyorum ve bu taraflara baktığınız zaman kafa yapısı benim gibi olan bir bayan bulma şansınız sıfırın altında eksi otuz falan olabilir. Belki ilin genelinde bulabilirsiniz ama sonuçta milyon tane insan ile de karşılaşma şansınız yok. Hele ki bu tip ortamlarda herkesi bulma şansınız o da sıfır. Darıca kendi evinde görüşen kızlar diye ilan veren bir sürü kanal bulabilirsiniz. Hatta çeşitli sosyal medya uygulamaları ile tanışabileceğiniz hatta artık aplikasyon denen telefon uygulamaları ile de partner bulmak kolay tabi. Ama işte bahsettiğim zihinlerin uyuşmasıdır. Sizler bunu benimsediğiniz zaman gerçek doyuma ulaşacaksınız bunu sakın unutmayın.

Bizler hayatta yönlendiren en önemli şeyin beynimizdir. Beynimizin salgıladığı ve vücudumuzda günlük olarak çeşitlilik gösteren oldukça fazla sayıda hormon vardır. Bu hormonların kölesi olduğumuzu da üzülerek belirtmek isterim. Zira hiç kimse kafasına göre yaşamıyor bu hayatı. Tüm zevklerin ve algıların geçtiği yer beynimizdir. Örnek olarak sigara içen birini ele alabilirsiniz. Her sigara yaktığında salgılanan o mutluluk hormonu olmasaydı herhalde bunun yoksunluk hissini de yaşamazdı. Ya da aynı şey alkol alan insanlar için de geçerlidir. Sürekli içki içen birinin de ne hissettiği aşağı yukarı ortadadır. Bu sebeple durum çok değişmez. Maksat beynimizin o hedef aldığımız dürtülerini harekete geçirmektir. Darıca bayanları içinde gözünüzü seveyim söyleyin bu kadar bilimsel yazışmaları ve bilgileri hangisinden alabilirsiniz. Tabi ki yalnızca benden alabilirsiniz. Benim gibi birini bulmak hayli zor olacak sizin için o yüzden hiç uğraşmayın ve bana gelin.

Bu arada yoga konusunda hemen mesajlar bile gelmeye başlamış. Önce sevişelim beyler, mesleğimizi yapalım ondan sonra bu konulara gireriz. Biz öncelikle sizin yanınızda olmak için ve bunun bir bedelini tayin etmek için buradayız. Bu yüzden şaka falan yapmıyorum önce kendi işimiz ile ilgili görüşelim.

Listing ID: 6935d8293ca787c3

Comments